Založ si blog

Ďakujte svojim bývalým

two-hands-touchingLáska je nevyčerpateľným zdrojom, ktorý vlastní každý z nás a napriek tomu sa stotožňujeme s výrokmi tých, ktorí tvrdia, že jej je na Zemi stále menej. Paradox, nemyslíte? S trpkosťou musím priznať, že je to naše dielo. My sami sme tvorcami a zároveň ničiteľmi všetkých partnerských vzťahov, ktoré sa v našom živote objavia. Máme slobodnú vôľu rozhodnúť sa, či zostaneme len pri základoch vzťahu alebo či budeme pokračovať v jeho budovaní. Ak nám na danom vzťahu záleží, snažíme sa, hradby sú pevnejšie. Nepriateľ v akejkoľvek podobe, či už je to nevera, alkohol, drogy, nedôvera dokáže zničiť veľmi rýchlo všetko to, čo bolo slabé, nalomené, nespokojné.

Ste nešťastní? Sklamaní z nenaplnenej lásky a stroskotanej lásky, do ktorej ste vkladali všetky vaše očakávania? Už viac neočakávajte! Najväčšie sklamanie prichádza práve vtedy, keď si zo svojich partnerov urobíme bohov. Stále viac prehliadame ich nedostatky, zlé vlastnosti, závislosti a predovšetkým správanie sa voči nám, ktoré často krát nevystihuje naše predstavy o ideáli. Chýba nám objektivita. Keď sa z nejakého dôvodu vzťah končí, straší nás samota a potrebujeme mať stále okolo seba zábavných a hlavne mnoho ľudí, aby sme aspoň nachvíľku oklamali svoju myseľ, v ktorej sa predbiehajú spomienky. Tie sú väčšinou iba krásne, tak to umožňuje naša „rozprávková bytosť“ plná iba lásky, kdesi v hĺbke našej duše. Vnímate ich ako bremeno, lebo túžite na daného človeka už zabudnúť? Chyba! Uchovajte si ich v plnej kráse, aj keď vám prinášajú bolesť. S bolesťou, prichádza postupne aj pokoj a radosť v srdci z prežitého a nakoniec aj zmierenie.

kino

Predstavte si, že ste divák v kine, teda ste „nad vecou“ a sledujete celovečerný príbeh o vašej (ne)láske, vašom vzťahu. Ľudia sa zvyknú už pri rozchádzaní obviňovať navzájom. Až vtedy by ste mnoho pochopili a skutočne sa zamysleli nad tým, že chyby vo vzťahu ste robili obaja, že každá minca má dve strany. Berte to ako originálnu kapitolu života, ktorá sa skončila a začína nové pokračovanie. Stanete sa architektom ďalších vašich myšlienok a zároveň spisovateľom, ktorý pridá dokonca aj malú čiarku, ktorá môže znamenať veľa.

Dokážte odpustiť aj pre vás zdanlivo neodpustiteľné a začnite to brať ako vykúpenie, oslobodenie. Ak dokážete odpustiť a uvedomiť si, že ste jedinečná osobnosť, ktorá nechce vidieť svet iba ako jeden čiernobiely film, vaša duša sa otvorí pre vnímanie tých najpestrejších farieb, ktoré život ponúka nielen vo vzťahoch, ale aj vo vašom osobnom rozvoji, začnete si vážiť seba, svoj čas. Vraj sa to nedá? Na slovo nedá sa, zabudnite! Azda sa vzdávate bez toho, aby ste to vôbec vyskúšali? Majte odvahu postaviť sa a odhoďte toho zbabelého ducha, ktorý vám diktuje zostať pri zemi a nevnímať iné rovnako podstatné veci a možno ste práve pre to jedno steblo nevideli celú nádhernú lúku plnú kvetov, ktoré hýria nádhernými farbami. Tie kvety môžu byť práve aj ľudia, ktorí vás milujú. Sústreďte svoju pozornosť na nich, odovzdajte im svoju lásku. Buďte radi, že Vám stroskotala „loď lásky“, ktorá nebola dostatočne silná a pohltilo ju more zloby, nenávisti, hádok.

10801634_721003654635460_1948862012673000837_n

Konečne môžu dostať vašu pozornosť aj tí, na ktorých ste pri vašich problémoch s láskou pozabudli, nestíhali ste s nimi tráviť čas, vaše záujmy. Začnite sa venovať veciam, ktoré dávajú vášmu životu zmysel a ani sa nenazdáte a vaša duša sa zahojí a otvorí sa pre novú pevnejšiu lásku, ktorú „nepotopí“ už žiadna búrka. Nebojte sa, len verte!
Niektorí ľudia do nášho života skrátka nepatria, čomu nasvedčujú aj (ne)chcené a bolestivé rozchody. Ďakujte však za nich! Boli pre vás dobrou lekciou a darom. Nikdy nemôžete dostať lepší dar, ako rozchod s osobou, ktorá k vám z istých dôvodov nepatrí. Ľudia, ktorí k sebe patria, rozchod nedopustia, bojujú o spoločné a vzájomné šťastie.
Vďačnosť za všetko to dobré a zlé, čo sa už skončilo je tým pravým kľúčom k oslobodeniu zo všetkých sklamaní. Nebojte sa svojich ex partnerov. Práve naopak! Ak sa dokážete na svojho bývalého/bývalú, bez pretvárky, s úsmevom pozrieť a pozdraviť, vtedy pocítite úľavu a vaše srdce aj myseľ budú spokojné a vám sa bude dýchať a žiť lepšie.

Nešetrite správnymi komplimentmi a slovami

12.11.2018

"KOMPLIMENT, POCHVALA BY MALI BYŤ NEVYČERPATEĽNÝM ZDROJOM ENERGIE" Čo je vlastne kompliment? Každý by si na túto otázku zodpovedal inak, ale základ je vo vyjadrení istého druhu „náklonnosti“. viac »

14. február – magická sila lásky

14.02.2017

Je krásna ako ranná ligotavá rosa,vzácna ako perla na dne mora, krehká ako zimná vločka, energická ako slnečné lúče, bolestivá ako tŕňová koruna, čistá ako slza v oku...aj taká je láska. viac »

Pamiatka zosnulých – deň plný farieb a svetiel

01.11.2016

V kalendári svieti veľa štátnych sviatkov, ale deň pamiatky zosnulých je zo všetkých najšpecifickejší. Pre väčšinu je predovšetkým dňom osobného voľna, oddychu od práce a povinnej návštevy viac »

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Pavel Brunovský

Vo veku 84 rokov zomrel matematik Pavel Brunovský

16.12.2018 12:48

Matematik a vysokoškolský pedagóg, profesor Brunovský zomrel po ťažkej chorobe.

mäso, nákupy, hydina, supermarket

VIDEO: Lesk a bieda potravín, zahraničné valcujú domáce

16.12.2018 12:00

Obchod s potravinami čaká zlatý vianočný týždeň. A práve teraz sa ukazuje lesk aj bieda ponúkaných potravín - prevahu majú dovážané výrobky nad domácimi.

Tatiana

Som zrnkom v piesku duše tých, s ktorými ma spojila minulosť, tých, s ktorými ma túli prítomnosť a zároveň tých, s ktorými sa tiež raz vykúpem v mori spomienok...milujem život oválne, kľukato, len nie rovno...:)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 10285x
Priemerná čítanosť článkov: 1469x

Autor blogu

Kategórie